На головну

          КАТАЛОГ

Курси НБУ на сьогодніУ світі нестримно зростає інтерес до нетрадиційних, екологічно чистих джерел енергії (вітру, сонця, землі), це пояснюється з однієї сторони постійним збільшенням споживання енергії, а з іншої високою ціною на неї. Далеко не новиною є також те, що боротьба за енергетичні ресурси тільки починається. Гостру нестачу енергії відчувають насамперед фермери, садівники, геологи. Разом з тим стан мереж, які ледь витримують поточне споживання електроенергії, на сьогоднішній день залишає бажати кращого. Одним із варіантів вирішення таких проблем є вітер. Потужностей вітру цілком може вистачити для забезпечення потреб людини.

Сучасні вітроенергетичні установки діляться на два класи: потужні (мережні) і автономні, що працюють в парі з акумулятором. Як правило, потужність автономних установок не перевищує 5-10 кВт. Вони дешеві і прості в монтажі, експлуатації і ремонті, екологічні, не вимагають при роботі практично ніякого обслуговування, періодичного налаштування та ін.

Жоден інший клас нетрадиційних енергетичних установок не володіє таким комплексним набором найважливіших властивостей. Вітрові установки можуть забезпечити енергопостачання у регіонах із середньою швидкістю вітру всього 3-5 м/с. Фактично власник вітрогенератора набуває практично повну незалежність і від традиційних виробників енергії, і від природних явищ.

Якщо ж потужностей малих вітроустановок недостатньо, то немає необхідності створювати нові потужні вітрогенератори величезних розмірів. Цілком достатньо створити енергетичний комплекс, що включає в себе кілька (не менше 2-х) вітроустановок, акумуляторну ємність, інвертори різної потужності (для забезпечення живлення побутових електроприладів 220V 50 Гц). Такий комплекс здатний забезпечити електроенергією не тільки велике господарство або заміський будинок, але й невелике селище чи хутір, куди лінії електропередач не дотягуються.

Для забезпечення електроживлення відповідної напруги та частоти у складі вітроферми використовуються перетворювачі струму-напруги (інвертори). Залежно від моделей вони розрізняються за вхідною постійною напругою (12V, 24V, 48V) і за величиною навантаження (від 500 Вт до 5 кВт і більше). Як правило, всі інвертори гарантують захист від перевантаження, короткого замикання, перезаряду і повного розряду акумуляторів. Більшість інверторів має функцію автоматичного перемикання живлення побутових приладів на акумулятор і назад.

Іншим невід’ємним складником вітрової системи є акумулятор. Саме акумулятор забезпечує багато позитивних характеристик вітрогенератора: є накопичувачем енергії, дозволяє здійснювати великі пікові перевантаження, стабілізує вихідну напругу, полегшує розгін вітрогенератора, може також працювати із іншими джерелами паралельно.

Сучасні вітрогенератори не вимагають ні традиційних енергоносіїв, ні пально-мастильних матеріалів, ні засобів їх транспортування, ні ліній електропередач. Вони прості і дешеві в експлуатації, транспортуванні, монтажі, ремонті, екологічні, не вимагають в процесі експлуатації ніякого обслуговування.

Саме тому вітрові системи приречені на широке застосування в Прикарпатському регіоні та безпосередньо в горах. 

Наші партнери:


С.К.О.atmosfera


 

Valid HTML 4.01 Transitional  
© ПП "Альтернативна планета"

Наверх