На головну

          КАТАЛОГ

Курси НБУ на сьогодні

Запитання та відповіді- У яких випадках доречно використовувати вітрову установку?


Вітряну електростанцію слід використовувати в місцях, де є перебої в забезпеченні електроенергією або відсутнє централізоване електропостачання за умови достатнього вітрового потенціалу (середньорічна швидкість вітру не менше 3,5 м/с) і відсутності високих будівель чи дерев.- Як визначити середньорічну швидкість вітру в тому місці, де буде встановлений вітряк?


Щоб отримати подібну інформацію, потрібне проведення дослідження. Репрезентативні результати можна отримати лише через 1 рік. Майте на увазі те, що більшість вітрових електростанцій досягають своєї номінальної потужності від швидкості вітру близько 7-10 м/с.- Чи необхідно дозвіл для установки вітряка для приватних осіб?


Ніяких дозволів чи ліцензій отримувати не потрібно. Ви ж не отримуєте дозвіл на установку дизельного генератора. Тут точно така ж ситуація.- Як повинна бути розташована вісь вітроколеса: горизонтально або вертикально? Яку оптимальну кількість лопастей повинен мати вітрогенератор?


Існує безліч варіантів конструкції вітрових установок, але в даний час 95% всіх випущених в світі вітрогенераторів - трилопастеві з горизонтальною віссю.- Які основні критерії для об'єктивного порівняння вітрогенераторів, що випускаються різними виробниками?


До таких критеріїв належать:

- Безпека експлуатації вітрогенератора

- Коефіцієнт використання вітру

- Річна кількість енергії, що виробляється на рік при заданій середньорічній швидкості вітру, і, відповідно, співвідношення вартості вітрогенератора до річного виробітку електроенергії

- Яка необхідна періодичність сервісного обслуговування

- Надійність роботи, яка характеризується, зокрема, терміном гарантійного обслуговування

- Термін експлуатації вітрогенератора

- Час виконання замовлення

- Тривалість серійного випуску- Чим Ваш вітрогенератор кращий за інших? Чому ми повинні віддати перевагу саме йому перед іншими?


1. Наші вітрогенератори успішно експлуатуються вже понад 11 років, показуючи надійну роботу.

2. Коефіцієнт використання вітру становить 51% (Для порівняння: у кращих закордонних зразків цей коефіцієнт становить 49 - 52%, вітчизняних - 38%)- Чи можна придбати вітроустановку окремо без щогли? Щоглу виготовити на місці.


Так, такий варіант можливий. Але в цьому випадку щогла повинна відповідати вимогам нашої конструкторської документації. І в цьому випадку контроль за виготовленням лежить на покупцеві і ми не надаємо гарантії на ВЕУ.- Що означає наступне формулювання: «Потужність генератора складає 800 Вт, а потужність вітроустановки - 3 кВт»?


Встановлена потужність генератора вітроустановки "ВЕУ-08» - 800 Вт. Завдяки енергоблоку містить в собі інтелектуальний зарядний пристрій (який в свою чергу заряджає блок акумуляторних батарей від вітрогенератора і сонячних фотоелектричних панелей) і інвертор, максимальна вихідна потужність однієї системи складає 5кВт. Системи можуть бути об'єднані, що дозволить збільшити вироблення електроенергії.- Чим потрібно керуватися при виборі потужності вітрогенератора для заміського будинку?


При виборі котла необхідно врахувати наступне:
Для заміського будинку буде достатньо вітрогенератора потужністю 1,5-6 кВт. Багато чого залежить від того, при якій швидкості вітру вітроустановка видає заявлену потужність, а також від швидкості вітру в даному регіоні. Якщо один вітрогенератор видає потужність 2 кВт при швидкості вітру, наприклад, 8 м/с, а інший 5 кВт при 12 м/с, то в регіонах із середньорічною швидкістю вітру до 7 м/с перша установка буде виробляти більше електроенергії за рік. Це відбувається через великі втрати потужності на другому вітрогенераторі при малих швидкостях вітру.- Що відбувається з вітрогенератором при штормовому вітрі?


При швидкості вітру більше 25 м/с вітроколесо зупиняється за допомогою системи автоматичного перекладу лопастей у флюгерне положення, таким чином навантаження на вітроколесо знижується. Це найбільш безпечний варіант захисту вітрогенератора.- Як здійснюється грозовий захист?


Установка має відповідне стандартам і нормативам заземлення.- Якими акумуляторними батареями Ви рекомендуєте комплектувати Вашу вітроустановку?


Ми рекомендуємо герметичні акумуляторні батареї з ємністю не менше 200 А*год. Тип і ємність акумуляторних батарей визначаються вітровим потенціалом місцевості і побажаннями замовника.- Чи існують які-небудь вимоги до місця установки акумуляторних батарей?


Для установки акумуляторних батарей необхідно опалювальне вентильоване приміщення з температурою вище 0°С площею 1 м². Така шафа (за бажанням замовника) може поставлятися разом з вітрогенератором. У ньому так само може бути розміщений дизельний, бензиновий або газовий генератор.- Чи можна комбінувати вітрогенератори з іншими джерелами енергопостачання?


Вітрогенератори можуть бути пов'язані з сонячними батареями, а також з дизельним, бензиновим або газовим генераторами.- Навіщо потрібен інвертор?


Інвертор служить для перетворення постійного струму з акумуляторів в змінний 220 (380) V і 50 Гц, придатний для підключення електроприладів.- Який рівень шуму створюють вітрогенератори?


Вітряні установки створюють певний шум, як і всі джерела енергії. Шумові характеристики вітряної установки потужністю 10 кВт - приблизно 40 дБ безпосередньо під установкою під час роботи на середніх оборотах, що відповідає вимогам європейських нормативних документів. Для порівняння, шум міських доріг 70-80 дБ, а звук від працюючого дизель-генератора - 90-110 дБ.- Чи безпечно жити поряд з працюючим вітрогенератором?


Так, малі вітряні установки (до 100 кВт) абсолютно безпечні для оточуючих.- Який догляд потрібен для вітряної установки для нормальної роботи?


Наші вітряні установки досить надійні. Буде потрібно мінімальний догляд: перевірка надійності закріплення лопастей, змащування рухомих частин. Перевірка, чи не пошкоджені з'єднувальні кабелі.- Чи можна придбати вітрогенератор в кредит?


Така можливість є, звертайтеся за консультаціями до менеджера по роботі з клієнтами.- Які терміни поставки вітряної установки?


Стандартні терміни поставки вітряних установок: 60 робочих днів після внесення передоплати. Якщо продукція є на складі, терміни поставки скорочуються до 5 днів.- Яка вартість монтажу вітряної установки (вітряної електростанції)?


Вартість монтажу вітряного генератора залежить від багатьох факторів і складає 10-20% від сумарної вартості.- Чи можна змонтувати вітряну установку самостійно?


Малі вітряні установки (до 2 кВт) цілком можна змонтувати і підключити самостійно. Для великих вітряних електростанцій, від 5 до 20 кВт, буде потрібно участь бригади монтажників. Найчастіше монтаж вітряної електростанції проводить організація, що здійснює продаж вітряних електростанцій.- Який порядок проектування місця для установки вітрогенератора?


Для визначення відповідної ділянки для установки вітрогенератора можливий виїзд наших фахівців на місце. Дані за вітром зазвичай визначаються по довідниках, а також аналізом вимірів найближчих метеостанцій.- Яким чином вітроустановка орієнтується на вітер?


Горизонтальні вітряки орієнтуються за рахунок флюгера. Вітер сам розвертає вітрогенератор в потрібну сторону. Вертикальні вітрогенератори не потребують орієнтації по віру і працюють при будь-якому і навіть різко мінливому вітрі. Дана розробка захищена патентним свідоцтвом.- Який розрахунковий термін служби вітряних генераторів?


Термін служби вітряного генератора залежно від умов експлуатації становить від 15 до 25 років.- Чи позначається робота вітрогенераторів на роботі ТБ і радіоприймачів?


Ні.

 

Наші партнери:


С.К.О.atmosfera


 

Valid HTML 4.01 Transitional  
© ПП "Альтернативна планета"

Наверх