На головну

          КАТАЛОГ

Курси НБУ на сьогодні

На сьогоднішній день більше 2 мільярдів людей на планеті все ще залежать від газу і дров для приготування їжі та обігріву приміщень. Це, призводять до значних негативних наслідків для здоров'я, навколишнього середовища та економічного розвитку. Крім того на сьогоднішній день світова економіка потребує зовсім новий підхід у вирішенні енергетичних та екологічних проблем.

Зараз впровадження нетрадиційних джерел енергії, автономних і децентралізованих, більш вигідно, як з економічної, так і з екологічної точки зору. Викопне паливо стає джерелом енергії минулого, яке не може забезпечити розвиток людства в довгостроковій перспективі. Сьогодні в майбутнє сміливо просуваються інші форми енергії, одна з яких - енергія Сонця.

Кремній, з якого виготовляються сонячні модулі, називають "нафтою 21-го сторіччя". Розрахунки показують, що сонячний елемент з ККД 15%, на який пішов 1 кг кремнію, за 30 років служби може виробити 300 МВт електроенергії. Таку ж кількість електроенергії можна отримати, використавши 75 т нафти (з урахуванням ККД теплоелектростанцій 33% і теплотворної здатності нафти 43,7 МДж/кг). Таким чином, 1 кг кремнію виявляється еквівалентний 75 т нафти.


Сонячна батарея - це пристрій, в якому використовується спосіб прямого перетворення сонячного випромінювання в електричну енергію.
Установка складається з набору сонячних модулів - панелей, які розміщуються на опорній конструкції або даху житлового будинку, акумуляторної батареї, регулятора заряду-розряду акумулятора, і інвертора, на випадок, коли необхідно мати напругу змінного струму.

Виділяють два типи фотоелектричних систем: автономні і сполучені з електричною мережею. Станції другого типу віддають надлишки електричної енергії в мережу, яка служить резервом в разі виникнення внутрішнього дефіциту електричної енергії та може оплачуватися за так званим «зеленим тарифом». Наприклад, найпростіша система для дачного будиночка може, складатися з двох фотоелектричних панелей загальною потужністю 100 Вт і акумуляторної батареї на 100 А*год. Така установка може виробляти достатньо енергії для освітлення, роботи телевізора, маленького холодильника і насоса для поливу.Сонячні фотоелектричні системи мають наступні переваги:


- їх робота механічно дуже проста, немає обертових частин і немає потреби в експлуатаційному обслуговуванні, крім періодичної очистки поверхні сонячних панелей;

- сонячні панелі виробляють електрику, яка може накопичуватись в акумуляторних батареях і споживатися в залежності від ємності акумуляторної батареї;

- вироблення електричної енергії фотоелектричним методом абсолютно безшумна і не утворює жодних вуглекислотних чи інших токсичних випарів;

- фотоелектричні сонячні панелі необхідні і незамінні у важкодоступних та віддалених районах, де прокладення ліній електропередач економічно невигідне.


 

Наші партнери:


С.К.О.atmosfera


 

Valid HTML 4.01 Transitional  
© ПП "Альтернативна планета"

Наверх